Finał inwestycji w “Uzdrowisku Horyniec” Sp. z o.o.. Samorząd województwa przeznaczył na nie 35 milionów złotych. Przeprowadzono gruntowny remont Domu Zdrojowego, ale przede wszystkim powstał nowy obiekt Klinicznego Centrum Diagnostyczno-Terapeutycznego Schorzeń Neurologiczno-Kardiologicznych oraz Narządów Ruchu.
Po dwóch lockdownach Uzdrowisko Horyniec-Zdrój wznowiło działalność w zupełnie nowych warunkach, zabiegi słynną borowiną, ale także wszystkie inne wykonywane są w nowych gabinetach. Kuracjusze chwalą i przyjeżdżają tu z całej Polski, także dla leczniczych właściwości wód siarczkowo- siarkowodowrowych.
W ramach inwestycji o wartości 35 milionów złotych przeprowadzono remont zakładu przyrodoleczniczego. W uzdrowisku podniesiono też standard pokoi, ale zupełnie nowa jest też stołówka. Pół miliona złotych kosztowało zupełnie nowe wyposażenie kuchni.
Uzdrowisko prowadzi kuracje na podstawień skierowań z NFZ, ale można tu też wykupić pakiety komercyjne, a przyjeżdżają nawet Polacy ze Stanów Zjednoczonych. W roku pandemii i przymusowego zamknięcia, udało się też zakończyć historyczną dla uzdrowiska inwestycję, bo otwierającą zupełnie nowe możliwości kuracjuszom, ale też całej miejscowości, w której to największy zakład pracy.
Powstało Kliniczne Centrum Diagnostyczno-Terapeutyczne Schorzeń Neurologiczno-Kardiologicznych oraz Narządów Ruchu. Ośrodek już działa, choć jego oficjalne otwarcie zaplanowano na jesień. Ma być połączone z konferencją naukową na temat możliwości, jakie niesie ośrodek, jej temat to innowacja i tradycja w rehabilitacji, bo Horyniec-Zdrój jest teraz właśnie połączeniem nowoczesnych metod leczenia z wykorzystaniem tradycyjnych tworzyw takich jak borowina z najstarszego złoża w Polsce.
Źródło: TVP3 Rzeszów