Aktualności Zdrojowe

Nowe zabiegi w Uzdrowisku Horyniec

2011-02-02 19:51

Kąpiele, fasony, zawijania - NOWOŚĆ !!!

„Uzdrowisko Horyniec” sp. z o.o. poleca Państwu nowe zabiegi lecznicze wykonywane z udziałem naturalnych tworzyw leczniczych; borowiny i wody siarczkowo – siarkowodoworowej. Proponujemy skorzystanie z : kąpieli borowinowych, kąpieli perełkowych w wodzie siarczkowo – siarkowodorowej, zawijań i fasonów borowinowych oraz maty wibracyjnej. Wskazania do stosowania tych zabiegów oraz opis ich działania znajdziecie Państwo poniżej.

Zawijania borowinowe

            Zawijania wykonuje się przy użyciu papki borowinowej. Na wcześniej zaznaczone przez lekarz miejsca zmienione chorobowo, nakłada się warstwę ogrzanej papki borowinowej o grubości 2 - 3 cm i zawija folią i kocem. Czas trwania takiego okładu borowinowego wynosi od 10 - 15 minut. Po zabiegu spłukuje się borowinę natryskiem, następnie obowiązuje co najmniej godzinny wypoczynek w wypoczywali w pozycji leżącej. Zawijania papką borowinową stosujemy przede wszystkim na okolice stawów, wspomagając przebieg procesów wypoczynkowych w więzadłach czy ścięgnach najczęściej ulegającym przeciążeniom.

 

Wskazania: zwyrodnienia stawów, zesztywniające zapalenie stawów kręgosłupa, dyskopatia.

Przeciwwskazania: wszystkie ostre i podostre stany zapalne, niewydolność krążeniowa i oddechowa, nadciśnienie i niskie ciśnienie krwi, cukrzyca.

KĄPIEL BOROWINOWA

Zabieg rehabilitacyjny, łagodzący wiele dolegliwości i chorób. Głównym zadaniem kąpieli borowinowej  jest przegrzanie tkanek prowadzące do ich lepszego dotlenienia i odżywienia a także przyspieszenie produktów przemiany materii. Poza działaniem odkwaszającym kąpiele borowinowe mają właściwości przeciwzapalne . Ponadto kąpiel wywołuje poprawę ukrwienia mięśni również tych głęboko położonych i ich rozluźnienie. Dodatkowym atutem kąpieli borowinowej jest poprawa elastyczności skóry.

 

Wskazania : zwyrodnienie stawów,  zesztywniające  zapalenia stawów kręgosłupa,  dyskopatia, przewlekle zapalenie przydatków, przykurcze stawów.

Przeciwwskazania :  wszystkie ostre i podostre stany zapalne, niewydolność krążeniowa i oddechowa, nadciśnienie i niskie ciśnienie krwi, cukrzyca, zaburzenia czucia.

Fasony borowinowe 

            Do zabiegu stosuje się borowinę leczniczą. Polega on na zanurzeniu dłoni i stóp w specjalnych wanienkach wypełnionych mieszaniną borowiny i wody w odpowiednich proporcjach.

Mechanizm działania leczniczego borowiny opiera się na oddziaływaniu cieplnym, mechanicznym  powstałym w wyniku ucisku masy borowinowej na skórę. Powoduje miejscowe przegrzanie tkanek i przekrwienie głęboko położonych mięśni powodując ich rozluźnienie. Borowina działa przeciwbólowo i wpływa na działanie gruczołów dokrewnych. Czas trwania takiego zabiegu  wynosi od 10 - 15 minut.

Wskazania do stosowania fasonów borowinowych : zwyrodnienia stawów, przykurcze mięśniowe i stawowe, przewlekłe nerwobóle, dyskopatia oraz przyśpieszenie  regeneracji tkanek po urazach.

Przeciwwskazania :wszystkie ostre i podostre stany zapalne,niewydolność krążeniowa i oddechowa,nadciśnienie i niskie ciśnienie krwi,cukrzyca

KĄPIEL PEREŁKOWA W WODZIE SIARCZKOWO- SIARKOWODOROWEJ

Kąpiel polega na masowaniu zanurzonego w wodzie siarczkowo -siarkowdorowej ciała dużą ilością pęcherzyków powietrza. Ma silne działanie relaksujące i antydepresyjne, reguluje przepływ pierwotnego tlenu przez skórę, rozszerza naczynia włosowate, hamuje powstawanie żylaków, wspomaga zwalczanie cellulitu, łagodzi zmarszczki, wygładzą skórę, poprawia odżywianie i metabolizm tkanek, wyzwala większą ruchliwość w stawach, zmniejsza napięcie mięśniowe. Zapobiega chorobom układu oddechowego oraz zaburzeniom przemiany materii.

 

Wskazania: choroby narządu ruchu, zmiany zwyrodnieniowe naczyń obwodowych, urazy stawowe i tkanek miękkich.

Przeciwwskazania: choroby o ostrym przebiegu, nowotwory, gruźlica.

Mata wibracyjna

Zabieg z wykorzystaniem urządzenia wyposażonego w system masujący: rolki, wałki, masażery wibracyjne, które pozwalają na uzyskanie najwyższej jakości masażu o zmiennym natężeniu, zapewniającego bardzo dobry efekt terapeutyczny.

Mechanizm masujący obejmuje swoim działaniem całe plecy, ramiona, pośladki, uda oraz łydki.

Poprawia krążenie, dotlenienie i metabolizm, łagodzi bóle pleców, usuwa zmęczenie i napięcie psychiczne, pomaga się zrelaksować. Masaż wspomaga również spalanie tkanki tłuszczowej na udach i pośladkach, oraz zmniejsza celullit.

 

Wskazania: napięcie mięśniowe, osłabienie, stres i bezsenność, zmęczenie fizyczne i psychiczne, zespoły bólowe kręgosłupa w odcinku piersiowym i lędźwiowym, dolegliwości reumatyczne.

Przeciwwskazania: stany zapalne żył, rozległe ostre stany zapalne, nowotwory, choroba wieńcowa, stymulator serca

Wróć

Wszystkie aktualności