Aktualności Zdrojowe

Goście z Morszyna

2011-11-03 00:33

Przedstawiciele władz samorządowych, sanatoriów i pensjonatów z Uzdrowiska Morszyn na Ukrainie gościli 28 października w „Uzdrowisku Horyniec” sp. z o.o. Wizyta była elementem współpracy pomiędzy samorządami i sanatoriami Morszyna i Horyńca Zdroju podjętej latem bieżącego rok. Zasadniczym celem tej współpracy jest pozyskanie unijnych środków finansowych na rewitalizację parków zdrojowych w obu tych miejscowościach oraz nawiązanie współpracy między sanatoriami.

Goście z Morszyna zwiedzili mieszczące się w Domu Zdrojowym: Pijalnię Wód, Zakład Przyrodoleczniczy oraz gabinety medyczne. Następnie odbyła się tura dwustronnych rozmów dotyczących potencjalnych możliwości podjęcia współpracy gospodarczej między sanatoriami.

Patronat nad współpracą uzdrowisk, a tym samym, wizytą delegacji z Morszyna, objął Marszałek Województwa Podkarpackiego dr Mirosław Karapyta. Marszałek udzielił znaczącego wsparcia dla organizacji tej wizyty. Jak również wydelegował swojego przedstawiciela do udziału w spotkaniu z ukraińska delegacją. W spotkaniu i rozmowach uczestniczył również przedstawiciel Wojewody Podkarpackiego.

Uzdrowisko Morsztyn ma ponad 130 lat i jest jednym z najbardziej znanych kurortów Ukrainy. Swoją sławę zawdzięcza unikalnym właściwościom leczniczym wód mineralnych z wysoką zawartością soli siarczanowo-magnezowych. Wody mineralne Morszyna działają regenerująco na komórki wątroby, usuwają stany zapalne dróg żółciowych, działają żółciopędnie, wpływają korzystnie na drogi moczowe, służą leczeniu chorób wątroby, jelit i żołądka. Morszyn ze swoimi wodami leczniczymi jest porównywany do takich znanych kurortów jak Karlowe Wary, Wiesbaden, czy Gunydai Janosz.

Wróć

Wszystkie aktualności